Agrowłóknina skuteczna broń na chwasty

Wydawać by się mogło, że dobrze przygotowana gleba pozbawiona wszelkich nasion, czy korzeni chwastów, będzie doskonałym miejscem do stworzenia ogrodu. Niestety nie jest to takie proste, bowiem tak jak wspomniano istnieje wiele gatunków tego typu roślin, może wyrastać z nasion, które zostały przeniesione przez wiatr. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, to niestety samosiew jest nagminnym problemem wielu ogrodników. Jednak warto pamiętać, że zastosowanie pewnych środków ostrożności może ograniczyć wzrastanie.

Takim działaniem jest z pewnością pokrycie terenu zielonego specjalną folią, czy agrowłókniną, przez którą chwasty nie powinny się przebijać. Bez dopływu światła zgniją i nie będą się dalej rozrastać. Jednak, aby tak było konieczne jest zadbanie o prawidłowe jej rozłożenie. W pierwszej kolejności należy oczyścić glebę z widocznych korzeni, a następnie dokładnie zakryć dane miejsca folią.

Zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem za pomocą specjalnych gwoździ lub dekoracyjnych kamieni, czy innych ciężkich elementów.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.