Begonie

Begonie to piękne kwiaty, które potrafią dodać wyjątkowego charakteru każdemu ogrodowi. Przy sadzeniu begonii można jednak popełnić kilka błędów, przez co rośliny nie będą rosnąć.

Na co więc zwrócić uwagę i kiedy zasadzić begonie? Przy sadzeniu begonii trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby wybrać zdrowe bulwy – bez oznak pleśni czy zgnilizny. Wiosną zazwyczaj na bulwach są widoczne różowawe pąki pędowe, świadczące o ich zdrowiu oraz witalności.

Podczas sadzenia trzeba jednak uważać, by ich nie połamać. Rośliny takie jak begonie, potrzebują sporo czasu od momentu zasadzenia bulwy do wykształcenia kwiatów.

By otrzymać kwitnące sadzonki już w połowie maja, należy posadzić bulwy od końca lutego do połowy marca. W późniejszym terminie również można sadzić begonie, jednak będą one dłużej kwitnąć.

Wysadzając begonie na miejsce stałe trzeba uważać, by nie uszkodzić delikatnej bryły korzeniowej. Należy też pamiętać, że kwiaty te wymagają dużej ilości składników odżywczych, dlatego tak ważne jest ich nawożenie przez cały sezon.

zanieczyszczenie.recycling.edu.pl
mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.