Bratki

Bratki w przydomowym ogródku to wspaniały pomysł na ożywienie roślinnej aranżacji. Bratki nie mają specjalnych wymagań glebowych i łatwo się je pielęgnuje.

Można je sadzić w małych ogródkach jak i na większych obszarach, bo wszędzie będą czuć się dobrze. Bratki posiadają wiele kolorów, od żółci aż po fiolet.

Rośliny te kwitną przez kilka miesięcy i stanowią ciekawą ozdobę ogrodu. Dla bratków każde stanowisko okaże się dobre.

Można je sadzić zarówno w cieniu jak i na słońcu, jednak zbyt duża ilość promieni słonecznych może niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd. Dobrze więc wybrać miejsce, które nie będzie stale narażone na działanie słońca.

Pod względem gleby także nie są wymagające, jednak najlepsza gleba pod bratki to taka, która będzie żyzna i próchnicza. Bratki wysiewa się z nasion do inspektu lub na rozsadnik na przełomie czerwca i lipca.

Ich nasiona należy delikatnie przysypać ziemią, podlać i umieścić w zacienionym miejscu. Kiedy siewki już wykiełkują pikuje się je w rozstawie cztery na pięć centymetrów.

Na zimę należy je przykryć gałązkami świerku. Bratki na stałe miejsce trzeba przesadzić w kwietniu bądź maju w rozstawie dwadzieścia pięć na dwadzieścia centymetrów. W przypadku chęci zlecenia wykorzystania bratków w swoim ogrodzie, godna polecenia jest aranżacja ogrodów Wrocław.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.