Ciekawostki o nasionach marihuany

Z nazwą marihuana spotkała się z pewnością większość z nas. Jedni o niej wiedzą więcej, inni mniej. Z pewnością wszyscy wiedzą, że jest ona nielegalna, a jej palenie może prowadzić do uzależnienia i różnych problemów zdrowotnych, które będą objawiały się między innymi problemami z: koncentracją, pamięcią, koordynacją ruchową, apetytem, stanami lękowymi, a nawet depresją. Prawda jednak jest taka, że niewielka ilość osób wie o niej wszystko, a warto pogłębić swoją wiedzę na ten temat, bo może się okazać, że niektóre ciekawostki nas zaskoczą.

O czym mogliście nie wiedzieć?

Jeżeli chodzi Nasiona marihuany, to z pewnością mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że konopie były używane już w starożytnych Chinach. Jednak wówczas nie używało się ich do palenia, były stosowane jako przyprawy i materiał, z którego wytwarzane były liny. Inną ciekawostką może być fakt, że istnieją dwa rodzaje marihuany, indica będzie odpowiadała za pełen relaks, natomiast odmiana sativa będzie pobudzała lepiej niż kawa. Spotkaliście się z informacją, że marihuana powinna być stosowana w medycynie? Nic dziwnego skoro na ponad 400 składników, które się w niej znajduję, 260 może mieć znaczenie właśnie w leczeniu, a niektórzy lekarze uważają, że konopie mogą zastąpić 1/3 stosowanych leków, ponieważ są tak uniwersalne w swoim działaniu.

Co więcej, hiszpańscy onkolodzy wykazali, że składniki zawarte w konopi mogą hamować nowotwór mózgu, a więc jej zastosowanie w medycynie, może mieć naprawdę dobre skutki. Chociaż może się to wydawać niemożliwe, skoro marihuana uzależnia, to jednak warto wiedzieć, że sama w sobie nie zabija, jak dotąd nie udowodniono ani jednego przypadku przedawkowania marihuany.

Chcecie więcej ciekawostek?

Jeśli jesteście spragnieni większej ilości ciekawostek na temat marihuany, to może was zaskoczyć fakt, że obecnie w Ameryce Północnej sporo stanów legalizuje medyczną marihuanę, chociaż jeszcze 50 lat temu za jej posiadanie groziła kara więzienia od 2 do 10 lat. Choć w większości krajów marihuana jest nielegalna, to jednak Holandia będąca kolebką jej legalizacji na rynku, czerpie z niej ogromne dochody. Konopie to mocny i wytrzymały materiał, który jednocześnie jest bardzo lekki i całkowicie naturalny, dlatego też buty czy ubrania, które są z niej wykonane cieszą się sporym zainteresowaniem. Konopie skrywają w sobie wiele tajemnic i warto je poznać. Może się wówczas okazać, że to nie jest aż tak duże zło, jakby mogło się wydawać. Co prawda są nielegalne i uzależniają, ale jednocześnie jak się okazuje, możemy je stosować także w inny sposób.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.