Czym jest marketing internetowy i jakie są jego korzyści?

Jest to po prostu forma tradycyjnego marketingu, który stosuje się w Internecie i stronach www. Tak samo jak w przypadku zwykłego marketingu, w marketingu internetowym także głównym celem jest dotarcie z przekazem do określonych grup odbiorców oraz pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie tych obecnych. Warto pamiętać, że marketing internetowy nazywa się czasem również e-marketingiem. Polega on między innymi na pozycjonowaniu i linkach sponsorowanych, banerach reklamowych, ogłoszeniach, e-mail marketingu, czy też kampaniach w sieciach reklamowych i mediach społecznościowych. Korzystanie z marketingu internetowego otwiera naprawdę szerokie możliwości. Przede wszystkim daje on możliwość oddziaływania na szeroką skalę, dzięki czemu zwiększa szansę pozyskania odbiorców i klientów. Poza tym, oferuje interaktywność, a zatem reklamę, która umożliwia dialog z klientem, a także sprawny przepływ informacji między nadawcą a odbiorcą. Ponadto marketing internetowy cechuje wielokierunkowość przekazu, ponieważ można równolegle prowadzić rozmaite strategie marketingowe dla różnych grup docelowych.

Ważnym aspektem e-marketingu jest także personalizacja przekazów, dzięki której odbiorcy czują się zadbani i dopieszczeni.

Marketing internetowy w praktyce

Jednym z przejawów e-marketingu są bez wątpienia dobre działania SEO. Polegają one na pozycjonowaniu witryn internetowych w wyszukiwarkach, dzięki czemu strony pojawiają się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania po wpisaniu konkretnych słów kluczowych. Pozycjonowanie wiąże się ze specjalistyczną wiedzą techniczną, znajomością aktualnych wytycznych wyszukiwarek, a także posiadaniem odpowiedniego zaplecza linków. Działania SEO są procesem złożonym i długotrwałym, któremu sprzyja znajomość fachowej wiedzy oraz aktualnych trendów. Innym ze sposobów praktykowania marketingu internetowego jest tak zwany marketing e-mailowy. Bazuje on na poczcie elektronicznej i umożliwia wysyłanie reklam do konkretnych odbiorców, których adresy posiada się w bazie. Może przyjmować on formę newslettera, mailingu, czy też autorespondera.

Warto dodać, że wysyłane wiadomości mogą być odpowiednio personalizowane, dzięki czemu lepiej będą oddziaływać na odbiorców.

W drukarni Booklet wykonujemy druk naklejek o dowolnych kształtach i w pełnej palecie barw CMYK https://www.comarch.pl/handel-i-uslugi/crm-marketing/
mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.