Jak optycznie powiększyć małych rozmiarów ogródek?

Czasami zdarza się tak, że wymiary działki nie pozwalają nam na urządzenie zbyt dużego ogrodu, dlatego też musimy zadowolić się nieco mniejszych rozmiarów ogródkiem. Ale istnieje sporo sposobów, by nasz zaciszny kąt sprawiał wrażenie większego, niż w rzeczywistości jest.

Kluczowe w osiągnięciu takiego efekty jest jak najlepsze zagospodarowanie i wykorzystanie przestrzeni. I tak, dobrym pomysłem jest stworzenie choćby wąskiego strumyku, który może wpadać do małego oczka wodne, a obok jego trasy znajdować mogą się różnego rodzaju rabatki i wielokolorowe rośliny, które należałoby wtedy posadzić dość gęsto.

ziemia do iglaków

Drugą ważną sprawą jest bowiem właśnie odpowiednie i staranne dobranie gatunków roślin czy drzew, jakie chcemy w naszym ogródku – niektóre gatunki mogą bowiem bardzo mocno się rozrosnąć, a co za tym idzie zabrać jakąkolwiek pozostałą w ogrodzie przestrzeń. Dzięki odpowiednim wyborom będziemy natomiast mieli pewność, że nasz ogródek jest w pełni wykorzystany i stworzy tym samym wrażenie większego optycznie.