Jak wybrać ładne drzewko?

Gdy pojawiamy się w miejscu, w którym oferowane są choinki i producent choinek prezentuje nam do wyboru różne gatunki drzewek o zróżnicowanych gabarytach i odcieniach zieleni. Kwestie estetyczne są bardzo ważne, więc każdy chce kupić dla siebie taką choinkę, która będzie naprawdę ładne i trwała.

Tu możemy kierować się albo własnym doświadczeniem i wiedzą, albo też polegać na tym, co podpowie nam sprzedawca. Tu akurat na dwoje babka wróżyła, gdyż niektórzy handlarze będą próbowali wcisnąć nam drzewko słabszej jakości, aby zwolnić miejsce dla tych dorodniejszych.

Wybierając choinkę do naszego domu warto zwracać uwagę na jej ogólną prezencję. Igły powinny stanowić gęste skupiska, mieć żywy kolor i mocno trzymać się gałęzi.

Jeśli dostrzegamy początki opadania, to takie drzewko możemy sobie darować. Niemal na pewno zostało ścięte dłuższy czas temu i zacznie tracić igły bardzo szybko.

Pień powinien być czysty i mieć jednolitą fakturę. Bywa że część choinek w ofercie chorowała przed wystawieniem na sprzedaż, co jednak trudno stwierdzić laikom.

http://alechoinki.pl/plantacja-choinek/