Jak zmieniał się logotyp Windows?

Windows to obecnie najpopularniejszy system operacyjny. Korzystamy z niego w domu, w pracy czy w szkole. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do obecności Windows, że czasem nie zwracamy uwagi na to, w jaki sposób zmieniał się jego design. A warto dodać, że współczesne logo znacznie różni się od pierwotnego projektu. W każdym przypadku logo Windows nawiązuje do charakterystycznego okienka. Pierwszy projekt powstał w 1985 roku. Wówczas okienko składało się z kilku prostokątów o różnej wielkości. Wszystkie miały kolor niebieski.

Kilka lat później logo zmieniło wygląd. Mniejsze prostokąty zyskały osobne kolory, które przetrwały przez kilkanaście lat. Był to kolor czerwony, zielony, niebieski oraz żółty. Praktycznie logo Windowsa zmieniało się z każdą, nową wersją. Zmiany były zazwyczaj niewielkie. Dopiero w najnowszej wersji Windows twórcy wprowadzili większe zmiany. Wiele osób uważa, że logo nawiązuje do pierwszej wersji. Obecnie również pojawia się okienko składające się z mniejszych prostokątów.

Tym razem mają one taką samą wielkość.

druk naklejek reklamowych https://booklet.pl/oferta Naklejki i etykiety samoprzylepne na zamówienie z własnym nadruk program do mailingu masowego