Jakie rośliny lubią ciemne pomieszczenia?

Jednym z popularnych elementów wystroju wnętrz są rośliny doniczkowe. Nasi rodzice uprawiali paprocie, sukulenty czy fikusy.

Obecnie powszechniejsze są minimalistyczne orchidee. Niezależnie od trendów, osoby o bardziej ograniczonym czasie wolnym będą szukały takich odmian kwiatów, które nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji.

Jeśli zaś w naszym mieszkaniu jest mało światła słonecznego, warto – zamiast rezygnować z tej miłej ozdoby – poszukać roślin pokojowych, które wystarczająco dobrze czują się w ciemnych pomieszczeniach. Do kwiatów doniczkowych, które lubią cień, należą wspomniane wyżej paprocie.

Jest to jeden z powodów ich dużej popularności. Jeśli jednak nie chcemy trzymać w mieszkaniu kultowej już rośliny, możemy zdecydować się na przykład na fitonię czy skrzydłokwiat.

Stosunkowo nową w polskich sklepach ogrodniczych rośliną jest zamiokulkas zamiolistny, więc jeśli chcemy być na czasie w wystroju wnętrz, a dysponujemy ciemnymi pomieszczeniami, powinniśmy zdecydować się właśnie na ten kwiat.

www.gimsat.com.pl
mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.