Karty pamięci

Przechowywanie danych na komputerach jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem, niż w przypadku urządzeń przenośnych, których wbudowana pamięć nie zawsze starczała użytkownikom. Rozwiązaniem okazały się specjalne karty pamięci, będącymi zewnętrznymi nośnikami danych.Pierwsze rozwiązania pojawiły się na początku lat 90-tych jako specjalne karty zewnętrzne dla laptopów i komputerów.

www.witaminac.org.pl

Służyły one między innymi do rozszerzenia pamięci urządzenia. Zapotrzebowanie na specjalne karty pamięci pojawiło się wraz z wejściem aparatów cyfrowych, dla których karta stawała się podstawowym nośnikiem. Na rynku pojawiało się wiele propozycji, które w ostateczności były wypierane w coraz mniejsze i pojemniejsze propozycje.

Niewielka karta pamięci potrafiła pomieścić do kilkuset MB. Dziś jest to już nawet kilkadziesiąt GB. Coraz mniejsze nośniki znalazły także zastosowanie w tabletach, telefonach komórkowych, kamerach i wielu innych.

Karty pamięci stały się standardowym nośnikiem danych dla urządzeń zapisujących dane. Coraz mniejsze rozmiary były atutem dla użytkowników szukających wygody i mobilności.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.