Kiedy należy przycinać żywopłoty?

Żywopłot bardzo często stanowi jedyne nasze ogrodzenie od świata, powstrzymując hałas czy kurz od wpadania do naszego ogródka.

Nic więc dziwnego, że bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja żywopłotów, które nie tylko trzeba przycinać, ale też odpowiednio o nie dbać, tym bardziej, że większość gatunków roślin czy krzewów tworzących żywopłot chroni ogród w zasadzie przez cały rok, lecz jednocześnie nieco wcześniej zapadają one w swój „zimowy sen”.

Dlatego też wszelkie zabiegi mające na celu ich pielęgnacje trzeba przeprowadzać nieco wcześniej – ostatnie cięcia należy przeprowadzić gdzieś na początku lub w połowie sierpnia, gdyż potem zwiększamy tylko ryzyko, że podczas zimy rośliny przemarzną.

Przycinanie powinno odbywać się w odstępach kilku tygodni, a regularne cięcia wymagają tego, by w parze z nimi szły równie regularne nawodnianie roślin oraz ich nawożenie.

Po zimie do przycinania należy wrócić w okolicach marca, a eksperci przypominają, żeby sięgać po nożyczki czy sekator przynajmniej dwa razy w sezonie.

Maj w ogrodzie
mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.