Kosa mechaniczna, czyli kosiarka dla każdego

Kiedyś trawę cięto przede wszystkim kosą, dziś natomiast coraz częściej ludzi przynajmniej w pewien sposób zastępują maszyny i w związku z tym mamy do dyspozycji takie narzędzie jak kosiarka. Ale także kosa doczekała się usprawnień, dzięki czemu powstała kosa mechaniczna. Czym różni się od swojej tradycyjnej odmiany? Przede wszystkim tym, że posiada silnik, który tnie znacznie bardziej wydajniej.

Silnik ten może być napędzany elektrycznie, choć wtedy potrzebujemy stałego dostępu do sieci elektrycznej. Inną opcją są silniki akumulatorowe czy spalinowe, choć przy tych ostatnich warto zabezpieczyć słuch, gdyż kosa spalinowa pracuje dość głośno. Sam mechanizm tnący umieszczony jest na podłużnym wysięgnik, co sprawia, że tego typu kosiarka doskonale sprawdza się w nieco trudniej dostępnych miejscach naszego ogrodu i pozwoli nam skosić także wysoko rosnącą roślinność.

Dodatkową zaletą jest to, że bardzo łatwo manewruje się taką kosą, dlatego też praca z tego typu kosiarką jest dość prosta i łatwa w opanowaniu.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.