Krokusy

Krokusy to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych, a zarazem najpopularniejszych kwiatów cebulowych, kwitnących zawsze na wiosnę. Rośliny pojawiają się już na przełomie lutego i marca, dlatego uważa się je za oznakę nadchodzącej wiosny.

Kiedy jednak należy zasadzać te wyjątkowe kwiaty? Krokusy są roślinami wieloletnimi, u których część podziemną stanowi organ spichrzowy, czyli bulwa. Istnieją dwa gatunki krokusów – wiosenne oraz jesienne.

Rośliny te warto sadzić w dużych grupach, gdyż właśnie wtedy prezentują się najpiękniej. Krokusy sadzi się jesienią, ale najlepiej jest to robić we wrześniu.

Stanowisko dla krokusów powinno być dobrze nasłonecznione, z próchniczą i przepuszczalną glebą. Bulwy należy zakopać na głębokości od sześciu do ośmiu centymetrów pod ziemią.

Rabatę warto wyściółkować niezbyt grubą warstwą torfu albo kory, co zapobiegnie rozwojowi chwastów. Jeśli jesieni nie sprzyjają opady deszczu, trzeba pamiętać by koniecznie nawadniać bulwy krokusów i nie dopuścić do wysuszenia gleby.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.