Krzewy ozdobą ogrodów

Jeśli marzysz o tym, aby Twój ogród był niebywale piękny, nie tylko dzięki kolorystyce niezastąpionych kwiatów, postaw także na urzekające swoim widokiem krzewy. Na ich czele stoi róża, spośród odmian której na szczególną uwagę zasługują róża alpejska oraz róża parkowa.

Te odmiany są wyjątkowo zaskakujące ze względu na swój mocno pnący charakter. Krzewy obok kwiatów są jednymi z bardziej ozdobnych roślin ogrodowych.

www.finanseirodzina.pl

Chcąc cieszyć się widokiem zaskakująco pięknego ogrodu, warto jego przestrzeń zagospodarować takimi roślinami jak: barwinek, jałowice, dereń, forsycja, magnolia, berberys, rododendron, ognik szkarłatny czy hortensja. Ich piękne kwiaty z pewnością udekorują ogrodowe alejki w ciągu lata, natomiast zaskakująco piękne liście będą ozdobą w czasie wczesnej jesieni.

Krzewy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak warto je podcinać, by wydobyć z nich głębię piękna. Najpiękniejsze z krzewów są starannie zadbane i dopracowany jest ich każdy szczegół.

Jednak w przypadku tych roślin istnieje dowolności: można postawić na mocno wypielęgnowane krzewy, lub takie, które będą rosły w zgodzie z naturą i tworzyły frywolne kompozycje.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.