„Magiczna” jodła kaukaska

Wśród gatunków drzew iglastych jakie zrobiły w Polsce i nie tylko wielką karierę w charakterze choinek bożonarodzeniowych, szczególnie wyróżnia się jodła kaukaska. To obecnie jeden z najczęściej uprawianych gatunków drzew iglastych w Polsce. Bez problemu znajdziemy sadzonki jodły w sklepach ogrodniczych i sadowniczych, są także hodowane w szkółkach – w dużej mierze na potrzeby handlu w okresie Bożego Narodzenia. Dobrym źródłem jodły kaukaskiej jest również hurtownia choinek.

W czym tkwi sekret tej niezwykłej popularności rośliny? Jakie szczególne cechy ją wyróżniają? Przede wszystkim pochodząca z Kaukazu jodła jest bardzo estetyczna. Posiada igły o ładnym kolorze i zwartej strukturze. Doskonale wpasowuje się do każdego wnętrza, wnosząc niewątpliwy walor wizualny.

Mocne i elastyczne gałęzie nadają się idealnie do dekorowania. Wszystkie ozdoby będą prezentować się doskonale. Jednakże bodaj najważniejsza jest niezwykła trwałość jodły kaukaskiej, która nawet wiele tygodni po ścięciu i ustawieniu w domu nie gubi igieł.

www.eaf-eg.org

Równocześnie wciąż wyglądają one przepięknie i żywo. 

http://alechoinki.pl/oferta-lista/jodla-kaukaska-w-donicy/