Mechanizmy tnące w kosiarkach

Kosiarka to narzędzie niezbędne we wszystkich ogrodach, gdyż pozwala na łatwą i szybką pielęgnację trawnika. Istnieje wiele różnego rodzaju kosiarek, które warto podzielić choćby ze względu na typ mechanizmu tnącego – ten znacznie różni się w poszczególnych rodzajach, by jak najlepiej służyć w danych warunkach. I tak, jeśli chodzi o małe ogródki to tu najlepiej sprawdzą się mechanizmy tradycyjne czy wrzecionowe, które dobrze poradzą sobie z płaskim trawnikiem, gdzie trawa nie rośnie wysoko.

koszenie trawy

Mechanizm żyłkowy używany jest w kosach, które przydadzą się w miejscach trudno dostępnych. Na większych powierzchniach dobrym wyborem mogą okazać się kosiarki posiadające listwowe oraz rotacyjne mechanizmy tnące, które nie będą miały problemu z wykoszeniem nawet wysokiej trawy. Bijakowe mechanizmy tnące posiadają z kolei bardzo wytrzymałe ostrza i potrafią skosić wszystko, co stanie na ich drodze.

W kosiarkach na czterech kołach bardzo często można natomiast spotkać mechanizm karczujący, które doskonale przydają się na bardzo dużych terenach.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.