Na czym polega bindowanie?

Jednym z najpopularniejszych sposobów oprawiania dokumentów jest bindowanie. Jeśli masz do wydrukowania jakiś dokument, musisz też go później jakoś oprawić. Punkty świadczące usługi poligraficzne i introligatorskie mają w swojej ofercie bardzo wiele rodzajów opraw. Nasz dokument możemy nawet oprawić jak książkę – w grubą, skórzaną okładkę.

Jeśli jednak wydrukowany dokument nie jest zbyt obszerny lub ma służyć tylko nam, nie ma sensu przepłacać i lepiej zdecydować się na jakąś tańszą oprawę. Jedną z nich jest bindowanie. To metoda oprawiania polegająca na przedziurkowaniu wszystkich kartek, które mają zostać oprawione łącznie z okładką, a następnie umieszczeniu ich w plastikowym lub drutowym grzbiecie. Bindowanie trwa bardzo krótko i w każdym punkcie świadczącym usługi poligraficzne i introligatorskie wykonają nam je „od ręki”.

Tak oprawione dokumenty są proste w użyciu, łatwo się rozkładają. Bindowanie to najlepsze rozwiązanie na proste oprawienie instrukcji obsługi, przepisów kulinarnych, materiałów szkoleniowych, cenników czy referatów szkolnych. Do bindowania służy specjalne urządzenie zwane bindownicą. Taką usługę mają w ofercie nie tylko firmy introligatorskie i poligraficzne, ale nawet większość punktów kserograficznych.

https://rubbpolska.pl/hale-o-konstrukcji-stalowej-bydgoszcz/ druk 3d Katowice