Nike – co kryje się za sukcesem marki?

Marka Nike kojarzy się przede wszystkim z produkcją obuwia i odzieży sportowej. Moda na tę markę trwa do dzisiaj. Na ulicach miasta możemy spotkać zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy dumnie prezentują charakterystyczny znak Nike.

Jaka jest jego historia? Za stworzenie logo znane firmy płacą nieraz miliony. Tworzeniem logo zajmują się znani projektanci. Aż trudno zatem uwierzyć, że logo Nike zaprojektowała nieznana wówczas nikomu studentka grafiki.

Inspiracją dla owej studentki była jedna z mitologicznych postaci, a dokładniej Bogini Zwycięstwa, czyli Nike. Logo było nawiązaniem do skrzydła bogini. Pomimo że prace nad logo trwały kilkanaście godzin, efekty nie było zbytnio zadowalające.

Praktycznie nikt nie wróżył sukcesu. Uważano, że znak nie symbolizuje żadnych wartości. Pomimo tego właściciel firmy zdecydował się zaryzykować.

Z perspektywy czasu można stwierdzić, że była to trafna decyzja. Obecnie znaczek Nike kojarzy się z dynamizmem i zwycięstwem. W przypadku firmy produkującej odzież sportową jest to dobre skojarzenie.

tralnego ogrzewania https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/33-etykiety-do-znakowanie-kotlow-centralnego-ogrzewania outsourcujemy outsourcing call center call center usługi