Środki ostrożności podczas odchwaszczania

Nie ulega wątpliwości, że odchwaszczanie jest procesem trudnym, szczególnie gdy wykonujemy go metodą manualną. Jednak wykonanie oprysku, choć z pozoru łatwe może przysporzyć kłopotu.

Dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie i zachowanie bezpieczeństwa. Nie tylko sąsiednich roślin ozdobnych, ale także i człowieka.

Dlatego w dniu oprysku nie powinno się przebywać w ogrodzie, szczególnie dotyczy to dzieci. Osoba wykonująca odchwaszczanie musi zadbać o założenie rękawic oraz okularów ochronnych.

Jeżeli obawiamy się uszkodzenia sąsiednich roślin można przykryć je kartonem. Warto także pamiętać, że oprysk nie może być wykonywany podczas wiatru i słonecznego dnia.

Dlatego też idealną porą jest wykonanie tego procesu rano, kiedy to słońce jeszcze nie grzeje zbyt mocno. Poza tym warto pamiętać, że spryskiwanie ogrodu nawozem może działać na sąsiednią działkę, zatem powinno się uprzedzić sąsiadów o dokonywaniu oprysku.

Niestety nie zawsze jest to łatwe, a obawa przed uszkodzeniem innych roślin sprawia, że podchodzimy do tego sceptycznie.

mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.