Warunki glebowe a hodowla roślin

Gleba ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia hodowania roślin. Wpływa na ich kondycję, wegetację, odporność na choroby i ogólny wygląd.

Bolączką wielu działek budowlanych jest niska jakość ziemi, która nie stwarza najlepszych perspektyw dla przydomowej hodowli. W takim układzie można wybrać jeden z dwóch wariantów.

Sadzić i siać rośliny o niskich wymaganiach, które w takiej glebie sobie poradzą lub nanieść nową, świeżą ziemię dobrej jakości w miejsca, w których chcemy mieć zielono. Druga opcja jest bardziej kosztowna i wiąże się z koniecznością wykonania pewnych czynności logistycznych.

Najbardziej ambitni właściciele ogrodów są w stanie przekopać je całkowicie i nawieźć wysokiej klasy ziemię ogrodową, która będzie stanowić zaczyn dla wspaniale wyglądającej zielonej przestrzeni. Można też zadziałać na mniejszą skalę i wysypać dobrą ziemię miejscowo – tam, gdzie chcemy coś wysiać lub zasadzić.

Na wolnym obszarze można zafundować sobie trawnik, gdyż są gatunki traw, które rozwijają się doskonale nawet na kiepskim gruncie.

choinki www.7psk.com.pl
mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.