Wybór procesora

Wybór procesora przy tworzeniu nowego zestawu PC jest jednym z najważniejszych aspektów całego procesu. Procesor będzie służył nam do wszelkich zadań obliczeniowych, wymaganych przez system operacyjny. Na co zwracać uwagę przy wyborze procesora? Pierwszym czynnikiem, na jaki musimy zwrócić uwagę, jest ilość rdzeni. Na rynku możemy znaleźć procesory, które oferują nam nawet kilkanaście rdzeni.

Musimy zastanowić się, do czego będziemy wykorzystywali nasz komputer: jeśli chcemy tylko surfować po internecie i grać w niezbyt wymagające gry, to dwu i czterordzeniowe procesory w zupełności nam wystarczą. Jeśli jednak zajmujemy się renderowaniem, obróbką video, streamowaniem lub wykonujemy wiele czynności naraz, to powinniśmy zaopatrzyć się w procesor z większą ilością rdzeni. Prędkość to kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę. Taktowanie procesora określa się jednostką Hz.

Warto zaznaczyć, że każdy rdzeń w nowych procesorach pracuje niezależnie od siebie i taktowanie jednego nie sumuje się z drugim. Im większe taktowanie, tym większy pobór mocy, dlatego ważne jest rozsądne zaplanowanie wymaganej przez nas prędkości procesora. Następną sprawą jest technologia, w której stworzony został procesor. To determinuje nam wybór płyty głównej.

Wybieranie przestarzałej technologii może nam się nie opłacić, ponieważ wiązać się to będzie również z wymianą samej płyty głównej. Nasz wybór powinien być zatem podyktowany przyszłościowym aspektem danej technologii. Ważny jest także układ graficzny zintegrowany z procesorem. Jeśli nie gramy w wymagające gry i nie tworzymy grafiki, to nie musimy inwestować w zewnętrzny procesor graficzny.

Pozwala to na zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy.

Polecamy oprogramowanie dla firm logistycznych
mecom.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.